Національний банк України у своєму листі від 06.03.2013 № 11-117/736/2821 надав роз’яснення про перевищення обмеження на готівкові розрахунки суб’єктів господарювання і повідомив таке.
У пункті 2.2 Положення про ведення касових операцій (далі – Положення № 637) зазначено, що підприємства (підприємці) здійснюють розрахунки готівкою між собою і з фізичними особами (громадянами України, іноземцями, особами без громадянства, які не здійснюють підприємницьку діяльність) через касу як за рахунок готівкової виручки, так і за рахунок грошових коштів, отриманих з банків. Зазначені розрахунки проводяться також шляхом переказу готівки для сплати відповідних платежів.
Згідно з пунктом 1 постанови Правління Національного банку України від 09.02.2005 № 32 “Про встановлення граничної суми готівкового розрахунку” гранична сума готівкового розрахунку одного підприємства (підприємця) з іншим підприємством (підприємцем) протягом одного дня за одним або кількома платіжними документами встановлена ​​в розмірі 10000 гривень.
Зазначене обмеження поширюється на розрахунки підприємств (підприємців) між собою, але не поширюється на розрахунки підприємств (підприємців) з фізичними особами. При цьому кількість підприємств (підприємців), з якими здійснюються розрахунки, протягом дня не обмежується (пункт 2.3 Положення).
Таким чином, обмеження в розмірі 10000 гривень не поширюється на операцію з виплати підприємством фізичній особі за договором купівлі-продажу рухомого майна готівкою з каси.
Що стосується сплати керівником підприємства митного збору в сумі, що перевищує 10000 гривень, то в даному випадку керівник виступає від імені підприємства і на підприємство поширюється обмеження, визначене пунктом 2.3 Положення № 637.
При цьому повідомляємо, що за порушення порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги), у тому числі перевищення граничних сум розрахунків готівкою, до порушників застосовується адміністративна відповідальність, визначена статтею 163-15 Кодексу України про адміністративні порушення.

Поделиться в соц. сетях

Опубликовать в Facebook
Опубликовать в Google Buzz
Опубликовать в Google Plus
Опубликовать в LiveJournal
Опубликовать в Мой Мир
Опубликовать в Одноклассники
Опубликовать в Яндекс

Related posts:

  1. Тимчасове обмеження боржника у праві виїзду за межі України
  2. Обмеження на отримання податкової знижки (вивчаємо податковий кодекс) частина VII

Комментарии запрещены.