Згідно з положеннями ст. 47 ГК, кожен підприємець має рівні права щодо здійснення підприємницької діяльності та однакове правове становище порівняно з іншими підприємцями незалежно від обраних ними організаційних форм підприємництва. Держава гарантує всім підприємцям єдину систему правового регулювання, форм і методів захисту їх прав, рівні права і можливості.

У ч. 3 ст. 47 ГК держава гарантує недоторканність майнових прав підприємця.  Примусове відчуження об’єктів права приватної власності може бути здійснено тільки у виняткових випадках з мотивів суспільної необхідності, на підставі і в порядку, встановлених законом, та за умови попереднього і повного відшкодування їх вартості (ст. 41 Конституції України). Такі дії допускаються лише в умовах воєнного чи надзвичайного стану. Конфіскація майна може бути застосована виключно за рішенням суду у випадках, обсязі та порядку, встановлених законом.

Кожен підприємець має право припиняти дії і акти громадян, юридичних осіб і органів державної влади, органів місцевого самоврядування, які порушують або обмежують його права та законні інтереси. Право на підприємницьку діяльність включає можливість захисту від неправомірних дій як з боку інших підприємців, так і з боку державних органів, у тому числі право на оскарження їх діяльності, яке обмежує це право. У відповідності зі ст. 55 Конституції України кожному гарантується право на оскарження в суді рішень, дій чи бездіяльності органів державної влади, органів місцевого самоврядування, посадових і службових осіб.

Згідно ст. 56 Конституції України, кожен має право на відшкодування за рахунок держави чи органів місцевого самоврядування матеріальної та моральної шкоди, завданої незаконними рішеннями, діями чи бездіяльністю органів місцевого самоврядування, їх посадових осіб при здійсненні ними своїх повноважень.

Поделиться в соц. сетях

Опубликовать в Facebook
Опубликовать в Google Buzz
Опубликовать в Google Plus
Опубликовать в LiveJournal
Опубликовать в Мой Мир
Опубликовать в Одноклассники
Опубликовать в Яндекс

Related posts:

  1. Захист прав споживачів Частина VІI (Відповідальність за порушення законодавства про захист прав споживачів)

Комментарии запрещены.