Мой сосед  строит еще один жилой дом на растоянии  0,63 м от забора и на рсатоянии 1,5 м от стены моего дома. Я обращался государственную архетектурно строительную инспекцию.  Которая вынесла предписание про остановку строительных работ и снос самовольно построенного дома. Но соседи спокойно достраивают дом. Хочу обратится в суд. Какойе заявление нужно?

Вам необхідно звернутись до суду із проханням зобов’язати відповідача усунути перешкоди в користуванні житловим будинком шляхом знесення самовільно побудованого житлового будинку.

Відповідно до вимог п. 3.25 Державних будівельних норм 360-92 «Містобудування. Планування та забудова міських та сільських поселень» для догляду за будівлями і здійснення їх поточного ремонту відстань до межі сусідньої земельної ділянки від найбільш виступаючої конструкції стіни треба приймати не менше 1,0 м. При цьому повинно бути забезпечене влаштування необхідних інженерно-технічних заходів, що запобігатимуть стіканню атмосферних опадів з покрівель та карнизів будівель та територію земельних ділянок.

Окрім того, протипожежні розриви між будинками або окремо розташованими господарськими будівлями відповідно до ступеня їх вогнестійкості слід приймати відповідно до протипожежних вимог не менше 8 м, коли фактично самовільна забудова відповідача розташована на відстані 1,5 м від житлового будинку, що є відхиленням щодо вимог, передбачених пунктами 3.25, 3.25а, таблиці 1 додатку   3.1 ДБН 360-92 «Містобудування. Планування та забудова міських і селищних поселень» є істотними.

Щодо судового розгляду то згідно зі ст. 214 ЦПК України під час ухвалення рішення суд вирішує, зокрема, такі питання:

1) чи мали місце обставини, якими обґрунтовувалися вимоги і заперечення, та якими доказами вони підтверджуються;

2) чи є інші фактичні дані (пропущення строку позовної давності тощо), які мають значення для вирішення справи, та докази на їх підтвердження;

3) які правовідносини сторін випливають із встановлених обставин;

4) яка правова норма підлягає застосуванню до цих правовідносин;

5) чи слід позов задовольнити або в позові відмовити;

6) як розподілити між сторонами судові витрати.

Відносно аргументації порушення Ваших прав Ви можете посилатись на ст. 386, 391 ЦК України, ч. 2 ст. 152 ЗК України.

Відповідно до  відповідно до ст. 386 ЦК України власник, який дає підстави передбачити можливість порушення свого права власності іншою особою, може звернутися до суду з вимогою про заборону вчинення нею дій, які можуть порушити його право, або з вимогою про вчинення певних дій для запобігання такому порушенню.

Відповідно до ст. 391 ЦК України власник майна має право вимагати усунення перешкод у здійсненні ним права користування та розпорядження своїм майном.

Відповідно до  ч. 2 ст. 152 ЗК України власник земельної ділянки або землекористувач може вимагати усунення будь-яких порушень його прав на землю, навіть якщо ці порушення не пов’язані з позбавленням права володіння земельною ділянкою, і відшкодування завданих збитків.

Поделиться в соц. сетях

Опубликовать в Facebook
Опубликовать в Google Buzz
Опубликовать в Google Plus
Опубликовать в LiveJournal
Опубликовать в Мой Мир
Опубликовать в Одноклассники
Опубликовать в Яндекс

Related posts:

  1. Житловий Кодекс Української РСР
  2. Реформи та проблеми у системі державних закупівель
  3. Ми з чоловіком розвелись, але в нас є недобудований будинок чи можу я отримати в ньому частку?
  4. Практика розгляду судами кримінальних справ про злочини, пов’язані з порушенням вимог законодавства про охорону праці
  5. Ми розводимось, але в нас є будинок, я хочу виділити свою частку в натурі, чи можу я це зробити?

Комментарии запрещены.