11 квітня. В понеділок 11 квітня на центральній станції метрополітену білоруської столиці “Жовтнева” у вечірню “годину пік” пролунав потужний вибух. На фоні дестабілізації ситуації на продовольчих та валютних ринках теракт у мінському метро спричинив небувалий попит на продовольчі товари та світові валюти. “Ми ще до президентських виборів передбачали, що нас будуть нищити цілеспрямовано, дестабілізувати ситуацію. Так воно і сталося”, – заявив Лукашенко. Він також додав, що нестача валюти в Білорусії пов’язана із зростанням світових цін на сировину та енергоносії.

11 квітня десантний корабель “Костянтин Ольшанський” з 114 евакуйованими з Лівії громадянами України й іноземцями прибув у Севастополь.

12 квітня. Всесвітній день авіації і космонавтики. У цей день, 50 років тому, громадянин СРСР майор Юрій Олексійович Гагарін на космічному кораблі «Восток» вперше в світі здійснив орбітальний обліт Землі.

13 квітня. 13 квітня на Нью-Йоркській товарній біржі (NYMEX) вартість травневих ф’ючерсів на нафту WTI за підсумками електронних торгів підвищилася на 0,81%, або 0,86 долара до 107,11 долара за барель порівняно з підсумками торгів 12 квітня. Про це свідчать котирування NYMEX.

14 квітня. У Лівії не стихають масові акції протесту, що супроводжуються сутичками і вбивствами. Нагадаємо, Лівія вважається ісламською арабською соціалістичною країною. Керівний орган — Революційне керівництво на чолі з М. Каддафі. Законодавчий орган — Загальний народний конгрес. Функції уряду виконує Вищий народний комітет. Джамахірія в перекладі з арабської — держава народних мас. Конституція відсутня, її заступає шаріат. Адміністративно-територіальний поділ: 25 муніципалітетів. Мінеральні ресурси: величезні запаси нафти й природного газу, відкриті 1959 p., залізна руда, цементна сировина, сода, кухонна сіль.

14 квітня у штатах Оклахома та Арканзас у результаті циклону виник потужний торнадо

Розміри збитків від торнадо поки не відомі. Є людські жертви, серед жертв є діти.

15 квітня. Набрав чинності закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів

України щодо скасування талона до посвідчення водія та вдосконалення регулювання відносин у сферізабезпечення безпеки дорожнього руху»

Цього тижня генпрокурор Віктор Пшонка в ефірі одного з українських телеканалів заявив, що Тимошенко одноосібно, без погодження з урядом, прийняла рішення про підписання економічно невигідного для держави газового контракту із Росією. За умовами контракту ціна за газ зросла із 179 доларів до 450 доларів за 1 тисячу кубометрів газу. Як наслідок порушення кримінальної справи може призвести до перегляду газового контракту із Росією.

Поделиться в соц. сетях

Опубликовать в Facebook
Опубликовать в Google Buzz
Опубликовать в Google Plus
Опубликовать в LiveJournal
Опубликовать в Мой Мир
Опубликовать в Одноклассники
Опубликовать в Яндекс

Related posts:

  1. Події тижня 4-10 квітня

Комментарии запрещены.