В зв’язку з тим, що до Національного банку України надходили численні заяви клієнтів банку щодо унеможливлення сплати на території України судового збору фізичними особами – іноземцями через вимоги банку заповнення у касових документах реквізиту “реєстраційний номер облікової картки платника податків”, НБУ зазначив наступне.

Відповідно до частини першої статті 9 Закону України “Про судовий збір” судовий збір сплачується за місцем розгляду справи та зараховується до спеціального фонду Державного бюджету України.

Згідно із пунктом 1.11 глави 1 розділу IV Інструкції про ведення касових операцій банками в Україні, затвердженої постановою Правління Національного банку України від 01.06.2011 № 174, у заявах на переказ готівки для нарахування податків, зборів та інших платежів до бюджету і фондів соціального страхування у додаткових реквізитах банк (філія, відділення) зазначає код бюджетної класифікації, реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомили про це відповідні органі державної податкової служби і мають відмітку в паспорті).

В той же час, якщо фізична особа є іноземцем та не має реєстраційного номера облікової картки платника податків, то вона як платник у касових документах зазначає громадянство іншої держави або його відсутність, а реквізит “реєстраційний номер облікової картки платника податків” не заповнює.

Одночасно у Листі звертається увага на те, що банки зобов’язані приймати від платників касові документи на сплату судового збору, роздруковані платником з офіційного сайту Судової влади України (courtgovua), яким передбачено формування касового документа в автоматичному режимі. Зазначена форма касового документа не суперечить вимогам Інструкції, оскільки має всі необхідні реквізити для здійснення касових операцій.

Поделиться в соц. сетях

Опубликовать в Facebook
Опубликовать в Google Buzz
Опубликовать в Google Plus
Опубликовать в LiveJournal
Опубликовать в Мой Мир
Опубликовать в Одноклассники
Опубликовать в Яндекс

Related posts:

  1. Вищий господарський суд України оприлюднив Інформаційний лист від 25.08.2011 за N 01-061175/2011 щодо справляння (сплати) судового збору.
  2. Платiжнi реквiзити Господарського суду м. Києва для перерахування судового збору
  3. Опубліковано Постанову КМУ від 21 грудня №1386 Про затвердження Порядку подання органам державної податкової служби інформації про платників податків, об’єкти оподаткування та об’єкти, пов’язані з податкуванням, для забезпечення ведення їх обліку, а також обчислення та справляння податків і зборів
  4. Податкова знижка при сплаті за навчання (вивчаємо податковий кодекс) частина ІV
  5. Які критерії розподілу платників податків на великі, середні та малі враховуються при поданні звітності?

Комментарии запрещены.