Я звернулась до нотаріуса про посвідчення договору купівлі-продажу за дорученням, але нотаріус відмовив, пояснивши, що мій довіритель іноземець і відповідно до чинного законодавства не може володіти будинком та відповідною земельною ділянкою під ним. Що робити у цьому випадку в нас один нотаріус.

Ви мабуть неправильно зрозуміли оскільки в нотаріусів повинен бути високий рівень юридичної освіти адже усі знають, що іноземці не можуть володіти лише земельними ділянками сільськогосподарського призначення. Так відповідно до ст.. 81 Земельного кодексу України іноземці та особи без громадянства можуть набувати права власності на земельні ділянки несільськогосподарського призначення в межах населених пунктів, а також на земельні ділянки несільськогосподарського призначення за межами населених пунктів, на яких розташовані об’єкти нерухомого майна, що належать їм на праві приватної власності. Іноземці та особи без громадянства можуть набувати права власності на земельні ділянки відповідно до частини другої цієї статті у разі:  придбання за договором купівлі-продажу, ренти, дарування, міни, іншими цивільно-правовими угодами; викупу земельних ділянок, на яких розташовані об’єкти нерухомого майна, що належать їм на праві власності; прийняття спадщини.

Землі сільськогосподарського призначення, прийняті у спадщину іноземцями, а також особами без громадянства, протягом року підлягають відчуженню.

Але якщо таке дійсно відбулось і нотаріус відмовив вам, то є можливість скористатись положенням частини четвертої статті 49 Закону України “Про нотаріат” якою встановлено, що на вимогу особи, якій відмовлено у вчиненні нотаріальної дії, нотаріус зобов’язаний викласти причини відмови в письмовій формі і роз’яснити порядок її оскарження. Про відмову у вчиненні нотаріальної дії нотаріус протягом трьох робочих днів виносить відповідну постанову. Нотаріальна дія або відмова у її вчиненні, нотаріальний акт оскаржуються до суду.

Відмова у вчиненні нотаріальної дії може бути здійснена в усній формі. На вимогу особи, якій відмовлено у вчиненні нотаріальної дії, нотаріус зобов’язаний викласти причини відмови в письмовій формі і роз’яснити порядок її оскарження.

Зазвичай найпоширенішою причиною відмови у вчиненні нотаріальних дій щодо угод із нерухомістю, є відсутність в осіб правовстановлюючих документів на нерухоме майно, необхідних для вчинення нотаріальних дій, передбачених статтею 55 Закону України “Про нотаріат”, – при посвідченні договорів відчуження нерухомого майна та у випадках видачі свідоцтв про право на спадщину за законом та за заповітом, що передбачено пунктом 4.15 частини четвертої глави 10 розділу II Порядку вчинення нотаріальних дій нотаріусами України, затвердженого наказом Міністерства юстиції України від 22 лютого 2012 року № 296/5 (далі – Порядок).

Поделиться в соц. сетях

Опубликовать в Facebook
Опубликовать в Google Buzz
Опубликовать в Google Plus
Опубликовать в LiveJournal
Опубликовать в Мой Мир
Опубликовать в Одноклассники
Опубликовать в Яндекс

Related posts:

  1. Роз’яснення Міністерства юстиції щодо начебто зміни порядку посвідчення договорів про відчуження або заставу нерухомого майна

1 комментарий: Як оскаржити нотаріальну дію або відмову у її вчиненні.

  • wiof:

    Хочу звернутись до вас за порадою, у нашому місті монополія на ноторіальні послуги у одного нотаріуса, послуги по переоформленню сягають десятків тисяч гривень. Чи можна якось зменшити ціну на його послуги?