Мін’юст дозволив “особисті подарунки” держслужбовцям
Міністерство юстиції видало роз’яснення від 28 липня 2011 року про отримання подарунків особами, уповноваженими на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Роз’яснення в основному повторює положення закону “Про засади запобігання та протидії корупції”. Так, Мін’юст згадує про заборону осіб, уповноважених на виконання функцій держави та органів місцевого самоврядування, а також прирівняним до них особам (перерахованих у пункті 1 і підпунктах “а” і “б” пункту 2 частини 1 статті 4 Закону) на прийняття подарунків.

Також Мін’юст згадує про дозвіл публічним службовцям приймати одноразово подарунки, не перевищують 50% мінімальної зарплати (встановленої на день прийняття подарунка). При цьому сукупна вартість подарунків за рік, отриманих з одного джерела, не може перевищувати 1 мінімальної зарплати, встановленої на 1 січня поточного року.

Таким чином, у період з 1 липня 2011 року по 31 грудня 2011 року всього подарунків з одного джерела можна отримати на 941 гривні, а одноразово в той же період – на суму 480 гривень (по жовтень), на суму 492 гривні (з 1 жовтня) і на суму 502 гривні (з 1 грудня).

Всі ці обмеження не стосуються можливості отримувати подарунки від близьких осіб, якими можуть виступати не тільки родичі (діти, батьки, рідні брати і сестри, дід, баба, онуки), подружжя, усиновителі та усиновлені, а також інші особи, які підпадають під визначення членів сім’ї (дане в частині 2 статті 3 Сімейного кодексу) – спільно проживають, пов’язані одним побутом, мають взаємні права та обов’язки.

Подарунків не вважаються загальнодоступні знижки на товари, послуги, загальнодоступні виграші, призи премії і бонуси.

У роз’ясненні Мін’юст стосується також і “особистих подарунків”. Такого визначення немає в законі “Про засади запобігання та протидії корупції”. Однак Міністерство посилається на закон, але не на конкретні його статті, і розкриває поняття таких подарунків, вживаючи вираз “враховуючи вимоги закону”.

З цього виразу і контексту роз’яснення можна зробити висновок про допустимість, на думку Мін’юсту, таких “особистих подарунків”. До них Міністерство відносить подарунки, отримані не тільки від близьких осіб, але і від “старих друзів і гарних знайомих”, що підносять подарунки з приводу дня народження, ювілею або загальновизнаного празника (такого як Новий рік, Міжнародний жіночий день або День захисника Вітчизни), за умови, що подарунки не будуть впливати на прийняття публічними особами правомірних рішень і не створюватимуть враження можливості впливу на їх вирішення.

Поделиться в соц. сетях

Опубликовать в Facebook
Опубликовать в Google Buzz
Опубликовать в Google Plus
Опубликовать в LiveJournal
Опубликовать в Мой Мир
Опубликовать в Одноклассники
Опубликовать в Яндекс

Related posts:

  1. Закон України Про засади запобігання і протидії корупції
  2. Оцінка практики застосування Закону України “Про судоустрій і статус суддів”
  3. Внесено зміни до Закону України “Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні”
  4. Внесено зміни до Закону України “Про військовий обов’язок і військову службу”

Комментарии запрещены.