Нещодавно у моїй практиці був цікавий випадок, оскільки аналізуючи судову практику я дійшов висновку, що такої помилки допускаються доволі часто. Тому, на мою думку, багатьом суб’єктам господарювання які у своїй діяльності застосовують реєстратор розрахункових операцій буде цікаво досліджуване мною питання. Розглядати ми будемо порушення передбачене п. 1,  ст. 3 Закону України від 6 липня 1995 року № 265/95-ВР “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” (далі –Закон № 265/95), а саме відсутність назви господарської одиниці в розрахунковому документі.

Отже, Відповідно до п. 1, 2 ст. 3 Закон № 265/95, суб’єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов’язані, зокрема: проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок; видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції.

У відповідності до ст. 2 Закону № 265/95, розрахунковий документ – документ встановленої форми та змісту  (касовий чек, товарний чек, розрахункова квитанція, проїзний документ тощо), що підтверджує факт продажу (повернення) товарів, надання послуг, отримання (повернення) коштів, купівлі-продажу іноземної валюти, надрукований у випадках, передбачених цим Законом, і зареєстрованим у встановленому порядку реєстратором розрахункових операцій або заповнений вручну.

Вимоги до форми і змісту розрахункових документів, які повинні видаватися при здійсненні розрахунків суб’єктами підприємницької діяльності  для підтвердження факту продажу (повернення) товарів, надання послуг, отримання (повернення) коштів у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг визначені у Положенні про форму та зміст розрахункових документів, затвердженого Наказом Державної податкової адміністрації України від 01.12.00р. №614, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 05.02.01р. за № 105/5296 (надалі по тексту Положення).

Відповідно до п. 3.2 Положення, касовий чек повинен містити такі обов’язкові реквізити:

назву господарської одиниці; адресу господарської одиниці; для СПД, що зареєстровані як платники ПДВ, – індивідуальний податковий номер платника ПДВ; перед номером друкуються великі літери “ПН”; для СПД, що не є платниками ПДВ, – ідентифікаційний код за ЄДРПОУ або ідентифікаційний номер за ДРФО, перед яким друкуються великі літери “ІД”; якщо кількість придбаного товару (отриманої послуги) не дорівнює одиниці виміру, – то кількість, вартість придбаного товару (отриманої послуги);  вартість одиниці виміру товару (послуги); найменування товару (послуги); літерне позначення ставки ПДВ праворуч від надрукованої вартості товару (послуги); позначення форми оплати (готівкою, карткою, у кредит, чеками тощо) та суму коштів за даною формою оплати; загальну вартість придбаних товарів (отриманих послуг) у межах чека, перед якою друкується слово “СУМА” або “УСЬОГО”; для СПД, що зареєстровані як платники ПДВ, окремим рядком – літерне позначення ставки ПДВ, розмір ставки ПДВ у відсотках, загальну суму ПДВ за всіма зазначеними в чеку товарами (послугами), на початку рядка – великі літери “ПДВ”; порядковий номер касового чека, дату (день, місяць, рік) та час (година, хвилина) проведення розрахункової операції; фіскальний номер реєстратора розрахункових операцій, перед яким друкуються великі літери “ФН”; напис “ФІСКАЛЬНИЙ ЧЕК” та логотип виробника.

Відповідно до п. 1 Положення господарська одиниця – стаціонарний або пересувний об’єкт, у т. ч. транспортний засіб, де реалізуються товари чи надаються послуги та здійснюються розрахункові операції.

Відповідно до п. 1 Положення, назва господарської одиниці  -  назва, яка зазначена в дозволі на розміщення господарської одиниці (договорі оренди , іншому документі на право власності або користування господарською одиницею).

Отже, відсутність в розрахунковому документі «назви господарської одиниці» є порушенням п.1 ст.3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» та тягне засобою накладення штрафу на підставі п.1 ст. 17 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» – у разі встановлення протягом календарного року в ході перевірки факту: проведення розрахункових операцій з використанням реєстраторів розрахункових операцій або розрахункових книжок на неповну суму вартості проданих товарів (наданих послуг); непроведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій з фіскальним режимом роботи; невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, зазначеній у денному звіті, а в разі використання розрахункової книжки – загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня; нероздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки на окремому господарському об’єкті такого суб’єкта господарювання:
      вчинене вперше – 1 гривня;

     вчинене вдруге – 100 відсотків вартості проданих з порушеннями, встановленими цим підпунктом, товарів (послуг);

     за кожне наступне вчинене порушення – у п’ятикратному розмірі вартості проданих з порушеннями,  встановленими цим підпунктом, товарів (послуг).

  Отже, назва господарської одиниці це назва яка зазначена в дозволі на розміщення господарської одиниці (договорі оренди, іншому документі на право власності або користування господарською одиницею). Такою назвою може бути «кафе», «магазин», «частина торгівельного приміщення», «АГЗП» та таке інше.

 

Поделиться в соц. сетях

Опубликовать в Facebook
Опубликовать в Google Buzz
Опубликовать в Google Plus
Опубликовать в LiveJournal
Опубликовать в Мой Мир
Опубликовать в Одноклассники
Опубликовать в Яндекс

Related posts:

  1. Затверджено перелік документів дозвільного характеру у сфері господарської діяльності

Комментарии запрещены.