Ответьте пожалуйста, у мужа был дом когда мы поженились, в наследство я получила квартиру которую продала, деньги были вложены на ремонт и достройку дома. Скажите после развода я могу получить часть дома?

Спільною сумісною власністю подружжя, що підлягає поділу (статті 60, 69 СК, ч. 3 ст. 368 ЦК), відповідно до частин 2, 3 ст. 325 ЦК можуть бути будь-які види майна, за винятком тих, які згідно із законом не можуть їм належати (виключені з цивільного обороту), незалежно від того, на ім’я кого з подружжя вони були придбані чи внесені грошовими коштами, якщо інше не встановлено шлюбним договором чи законом.

Вирішуючи спори між подружжям про майно, суди встановлюють обсяг спільно нажитого майна, наявного на час припинення спільного ведення господарства, з’ясовують джерело і час його придбання.

Спільною сумісною власністю подружжя, зокрема, можуть бути: квартири, жилі й садові будинки; земельні ділянки та насадження на них, продуктивна і робоча худоба, засоби виробництва, транспортні засоби; грошові кошти, акції та інші цінні папери, паєнакопичення в житлово-будівельному, дачно-будівельному, гаражно-будівельному кооперативі; грошові суми та майно, належні подружжю за іншими зобов’язальними правовідносинами, тощо.

Отже, ви можете претендувати на частину будинку.

Поделиться в соц. сетях

Опубликовать в Facebook
Опубликовать в Google Buzz
Опубликовать в Google Plus
Опубликовать в LiveJournal
Опубликовать в Мой Мир
Опубликовать в Одноклассники
Опубликовать в Яндекс

Related posts:

  1. Чи припиняє розірвання шлюбу право спільної сумісної власності подружжя на майно, набуте за час шлюбу?
  2. Який строк позовної давності до вимог про поділ майна, що є об’єктом права спільної сумісної власності подружжя?
  3. Чи є спільним майно набуте в процесі приватизації до 08.02.2011 року?
  4. Чи може рідна мати бути опікуном?
  5. Яке майно є особистою приватною власністю дружини, чоловіка

Комментарии запрещены.