Здраствуйте а не подскажите мне, родная мать может взять опекунство над дочерью.

Відповідно до ст. 243 Сімейного кодексу (надалі СК) опіка, піклування встановлюється над дітьми-сиротами і дітьми, позбавленими батьківського піклування. Опіка встановлюється над дитиною, яка не досягла чотирнадцяти років, а піклування – над дитиною у віці від чотирнадцяти до вісімнадцяти років. Опіка, піклування над дитиною встановлюється органом опіки та піклування, а також судом у випадках, передбачених Цивільним кодексом України.

Відповідно до ст. 244 надалі СК опікуном, піклувальником дитини за її згодою може бути повнолітня дієздатна особа. Особисті якості особи, її здат­ність до виховання дитини, ставлення до неї, а також бажання са­мої дитини враховуються органом опіки та піклування при призначенні дитині опікуна або піклувальника. Не може бути опікуном, піклувальником дитини особа, яка зловживає спиртними напоями, наркотичними засобами, особа, позбавлена батьківських прав, а також особа, інтереси якої супе­речать інтересам дитини (ч.3 ст. 244 СК). Більш ширше це визначено в ст. 212 СК де сказано, що опікуном або піклувальником не може бути фізична особа:
1) яка позбавлена батьківських прав, якщо ці права не були поновлені;
2) поведінка та інтереси якої суперечать інтересам фізичної особи, яка потребує опіки або піклування.

Опікуни або піклувальники призначаються переважно з осіб, які перебувають у сімейних, родинних відносинах з підопічним, з урахуванням особистих стосунків між ними, можливості особи виконувати обов’язки опікуна чи піклувальника.
При призначенні опікуна для малолітньої особи та при призначенні піклувальника для неповнолітньої особи враховується бажання підопічного.
Опікуном або піклувальником може бути лише фізична особа, яка особисто спроможна виконувати обов’язки опікуна або піклувальника, тобто особа з повною цивільною дієздатністю. Недієздатні, особи, обмежені у дієздатності, а також особи, яким було надано повну цивільну дієздатність в порядку, передбаченому ст. 35 ЦК, бути опікунами або піклувальниками не можуть.
Таким чином, якщо мати не позбавлена батьківських прав і не потребує опіки або піклування то дитині не потрібен опікун, оскільки вона не позбавлена батьківського пілкування.

Документи необхідні для встановлення опіки та піклування.

(п.40 постанови КМУ від 24 вересня 2008 року № 866)
Особа, яка виявила бажання взяти на виховання в сім’ю дитину-сироту або дитину, позбавлену батьківського піклування, подає службі у справах дітей за місцем свого проживання:
1. Заяву (від подружжя приймається спільна заява, підписана обома подружжями);
2. Довідку про доходи за останні шість місяців або копію декларації про доходи, засвідчену в установленому порядку;
3. Документ, що підтверджує право власності або користування житловим приміщенням;
4. Копію свідоцтва про шлюб (для осіб, які перебувають у шлюбі);
5. Довідку про проходження курсу навчання з виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, і рекомендацію центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді щодо включення кандидатів до єдиного банку даних;
6. Копію паспорта;
7. Висновок про стан здоров’я заявника, складений за відповідною формою;
8. Довідку від нарколога та психіатра для осіб, які проживають разом із заявниками;
9. Довідку про наявність чи відсутність судимості для кожного заявника, видану органами внутрішніх справ за місцем проживання заявника;
10. Письмову згоду всіх повнолітніх членів сім’ї, що проживають разом з особою, яка бажає взяти дитину-сироту або дитину, позбавлену батьківського піклування, під опіку, піклування, засвідчену нотаріально або написану власноручно в присутності посадової особи, яка здійснює прийом документів, про що робиться позначка на заяві із зазначенням прізвища, ім’я, по батькові, підпису посадової особи та дати.
Строк дії документів, зазначених у цьому пункті, становить дванадцять місяців з дати видачі.

Поделиться в соц. сетях

Опубликовать в Facebook
Опубликовать в Google Buzz
Опубликовать в Google Plus
Опубликовать в LiveJournal
Опубликовать в Мой Мир
Опубликовать в Одноклассники
Опубликовать в Яндекс

Related posts:

  1. Чи може на Україні всиновити дитину одностатева пара?

1 комментарий: Чи може рідна мати бути опікуном?

Оставить комментарий

Ваш email не будет опубликован. Обязательные поля отмечены *

*

*

Вы можете использовать это HTMLтеги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>