Отец не проживает с матерью в квартире с 1996 года, но они состояли с ним в браке. Выписан из квартиры 2 сентября 2008г. Брак расторгнут 7 августа 2009г. Квартира приватизирована на меня и маму 3 апреля 2009, оформлена в БТИ 6 июля 2009. я затем оформила дарственную на маму на ½ квартиры.  После изменений ст. 61 семейного кодекса, отец подал на раздел имущества, приватизированного в браке. Неужели закон имеет обратную силу? Получится ли у него отсудить квартиру и какую часть если да?

Статтею 69 Сімейного Кодексу України передбачено, що дружина і чоловік мають право на поділ майна, що належить їм на праві спільної сумісної власності, незалежно від розірвання шлюбу.

У Вашому випадку майно не є спільним сумісним майном подружжя, оскільки  зі змісту ст. 3 Закону України «Про приватизацію державного житлового фонду» № 2482-ХІІ від 19.06.1992 року приватизація здійснюється шляхом:

безоплатної  передачі  громадянам  квартир  (будинків), тобто не має підстав вважати, що квартира була придбана за кошти подружжя (Ваших батьків).

Таким чином, Ви та мати були єдиними власникоми квартири на момент приватизації.

З приводу того, що ст.. 61 Сімейного Кодексу України   Законом України №2913-VI  «Про внесення зміни до статті 61 Сімейного кодексу України щодо об’єктів права спільної сумісної власності подружжя» від 11.01.2011 р. (набрав чинності 08.02.2011 року) доповнено пунктом 5 наступного змісту: об’єктом  права  спільної  сумісної  власності подружжя є житло, набуте  одним  із подружжя під час шлюбу внаслідок приватизації державного житлового фонду, та земельна  ділянка, набута внаслідок безоплатної передачі її одному з подружжя із земель державної   або   комунальної  власності, у тому числі приватизації. Тобто, на час приватизації оспорюваної квартири зазначена норма ще не діяла.

Згідно п.4 ст.2 ЦПК України закон, який встановлює нові обов’язки, скасовує чи звужує права, належні учасникам цивільного процесу, чи обмежує їх використання, не має зворотної дії в часі.

Отже, скоріш за все суд відмовить у задоволенні позову повністю.

Після тексту 20.06.12р. Частину п’яту статті 61 виключено на підставі Закону від 17.05.2012 № 4766-VI Про внесення змін до Сімейного кодексу України щодо майна, що є особистою приватною власністю дружини, чоловіка

Поделиться в соц. сетях

Опубликовать в Facebook
Опубликовать в Google Buzz
Опубликовать в Google Plus
Опубликовать в LiveJournal
Опубликовать в Мой Мир
Опубликовать в Одноклассники
Опубликовать в Яндекс

Related posts:

  1. З 1 січня 2012 року набирає чинності Наказ Мінюсту від 12.12.2011 №3502/5 Про затвердження Порядку прийняття і розгляду заяв про внесення змін до запису та заяв про скасування запису Державного реєстру речових прав на нерухоме майно
  2. 01.01.2012 набирає чинності новий Порядок надання витягів з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 22.06.2011 N 703
  3. Щодо головних змін пенсійної реформи станом на вересень 2011 року
  4. Чи є обов‘язковим з 2011 року подання податкової звітності в електронному вигляді до органу ДПС?
  5. Постанова КМУ від 22 червня 2011 р. N 703 Про затвердження Порядку державної реєстрації прав на нерухомемайно та їх обтяжень і Порядку надання витягів з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно

Комментарии запрещены.