Останнім часом чоловік мені став ненависним. Чи можу я розвестись із ним якщо маю від нього дітей? Як це зробити найскоріше?

Регіон: Львів

Если чия-нибудь жена, живя в доме свого мужа, вознамерится оставить его, станет поступать безрасудно, разорять свой дом (и) пренебрегать своим мужем, то если, по изобличении ея, муж ея выскажется за отвержение ея, он может отвергнуть ее (и) не обязанъ давати ей въ ея путь ничего въ качестве ея разводной палты. Если ея мужъ не выскажется за отвержение ея, то мужъ ея может женится на другой, (а) эта женщина должна остаться, в домъ свого мужа, как рабыня.

Если Жена, почуствует ненависть к своему мужу, скажет ему: «не касайся меня», то должно иследовать обстоятельства ея дела вследствие (возможного) с ея стороны порока. (Если окажется, что) она целомудренна и безпорочна, между тем как ея муж (сам) нарушает супружескую верность и очень пренебрегает ею, то эта женщина невиновна (и) может, взявши своё приданное, вернуться в дом своего отца.

Если (окажется, что) она распутна, нарушает супружескую верность, разоряет свой дом, пренебрегает своим мужем, то эту женщину должно бросить в воду.

Не лякайтесь, вважаючи що це може бути цікавим та корисним, я розпочав цю відповідь із перекладу найбільш важливого твору старовиної писемності стародавнього Сходу – законів Хаммурабі, найстарішому із зберігшихся законодавств. (Текст взято із книги І.М. Волкова Закони вавилонського царя Хаммурабі, Москва 1914 рік.)

Щодо законодавства України то Стаття 109 Сімейного кодексу передбачає розірвання шлюбу за рішенням суду за спільною заявою подружжя, яке має дітей, у наступному порядку (це на випадок якщо є згода чоловіка):

1. Подружжя, яке має дітей, має право подати до суду заяву про розірвання шлюбу разом із письмовим договором про те, з ким із них будуть проживати діти, яку участь у забезпеченні умов їхнього життя братиме той з батьків, хто буде проживати окремо, а також про умови здійснення ним права на особисте виховання дітей.

2. Договір між подружжям про розмір аліментів на дитину має бути нотаріально посвідчений. У разі невиконання цього договору аліменти можуть стягуватися на підставі виконавчого напису нотаріуса.

3. Суд постановляє рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що заява про розірвання шлюбу відповідає дійсній волі дружини та чоловіка і що після розірвання шлюбу не будуть порушені їхні особисті та майнові права, а також права їхніх дітей.

4. Суд постановляє рішення про розірвання шлюбу після спливу одного місяця від дня подання заяви. До закінчення цього строку дружина і чоловік мають право відкликати заяву про розірвання

шлюбу.

На випадок, якщо згоди чоловіка (дружини) не має, то законодавством України, зокрема передбачено право на предявлення позову про розірвання шлюбу одним із подружжя, а саме статтею 110 Сімейного кодексу:

1. Позов про розірвання шлюбу може бути пред’явлений одним із подружжя.
2. Позов про розірвання шлюбу не може бути пред’явлений протягом вагітності дружини та протягом одного року після народження дитини, крім випадків, коли один із подружжя вчинив протиправну поведінку, яка містить ознаки злочину, щодо другого з подружжя або дитини.

3. Чоловік, дружина мають право пред’явити позов про розірвання шлюбу протягом вагітності дружини, якщо батьківство зачатої дитини визнане іншою особою.
4. Чоловік, дружина мають право пред’явити позов про розірвання шлюбу до досягнення дитиною одного року, якщо батьківство щодо неї визнане іншою особою або за рішенням суду відомості про чоловіка як батька дитини виключено із актового запису про народження дитини.

5. Опікун має право пред’явити позов про розірвання шлюбу, якщо цього вимагають інтереси того з подружжя, хто визнаний недієздатним.
Звісно Суд вживає заходів щодо примирення подружжя, якщо це не суперечить моральним засадам суспільства (ст.. 111 цього ж кодексу).

Підставами для розірвання шлюбу, відповідно до ст. 112 Сімейного кодексу, за позовом одного з подружжя є:

З’ясування судом того, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з них, інтересам їхніх дітей, що мають істотне значення.
Оскільки на Україні засади шлюбу, особисті немайнові та майнові права і обов’язки подружжя, підстави виникнення, зміст особистих немайнових і майнових прав та обов’язків батьків і дітей, усиновлювачів та усиновлених, інших членів сім’ї та родичів визначає Сімейний кодекс. А відповідно до нього (ст..2) регулювання сімейних відносин здійснюється цим Кодексом з метою: зміцнення сім’ї як соціального інституту і як союзу конкретних осіб; утвердження почуття обов’язку перед батьками, дітьми та іншими членами сім’ї; побудови сімейних відносин на паритетних засадах, на почуттях взаємної любові та поваги, взаємодопомоги і підтримки;  забезпечення кожної дитини сімейним вихованням, можливістю духовного та фізичного розвитку.

Тому, Суд беручі до уваги положення Сімейного суду виносить рішення лише  після того, як з’ясує фактичні взаємини подружжя, дійсні причини позову про розірвання шлюбу, візьме до уваги наявність малолітньої дитини, дитини-інваліда та інших обставин життя подружжя.

Рекомендую, зважити на це, та не поспішати. Користуючись нагодою, у Вашій особі висловлюю повагу до усіх жінок. З найщирішими побажаннями успіху, Ваш Сімейний юрист.

Поделиться в соц. сетях

Опубликовать в Facebook
Опубликовать в Google Buzz
Опубликовать в Google Plus
Опубликовать в LiveJournal
Опубликовать в Мой Мир
Опубликовать в Одноклассники
Опубликовать в Яндекс

Related posts:

  1. Державна реєстрація розірвання шлюбу

1 комментарий: Если Жена, почуствует ненависть к своему мужу, скажет ему: «не касайся меня»…

  • Buddy:

    Думала разводится с мужем, пообщалась с юристом компании Джи энд Кей партнерс и от сердца отлегло. Александр? у Вас есть образование психолога?

Оставить комментарий

Ваш email не будет опубликован. Обязательные поля отмечены *

*

*

Вы можете использовать это HTMLтеги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>