Судовий наказ є особливою формою судового рішення, що видається судом за результатами розгляду вимог, передбачених ст.. 96 ЦПК України.

Заява про видачу судового наказу подається у письмовій формі, вимоги щодо форми і змісту заяви викладені у ст.. 98 ГПК України.

Згідно з п. 4 ч.1 ст. 96 ГПК України, судовий наказ також може бути виданий якщо заявлено вимога про присудження аліментів на дитину в розмірі 30 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, якщо ця вимога не пов’язана з встановленням або заперечуванням батьківства (материнства) і необхідністю залучення інших зацікавлених осіб.

Тобто якщо заявника влаштовує розмір аліментів у розмірі 30 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, немає спору про право (встановлення/оспорювання батьківства або материнства), то стягнути аліменти можна в спрощеному порядку.

Перевагами даного способу є:

1.  Терміни розгляду. Суд виносить рішення (наказ) у триденний строк з моменту відкриття наказного провадження у справі. Відкриття провадження у справі здійснюється не пізніше наступного дня після одержання заяви про видачу судового наказу.

2.  Сторони в судове засідання не викликаються.

3. Наказ вважається врученим боржнику, навіть якщо він відмовився від отримання документів або відсутній за вказаною адресою.

4.  Наказ набирає чинності протягом 13-ти днів з моменту отримання наказу та доданих до неї документів/відмови від одержання/відсутність за місцем проживання.

5. Наказ має силу виконавчого документа (листа).

Мінус такого способу – це обмеження суми, яку можна стягнути з потенційного платника аліментів.

Поделиться в соц. сетях

Опубликовать в Facebook
Опубликовать в Google Buzz
Опубликовать в Google Plus
Опубликовать в LiveJournal
Опубликовать в Мой Мир
Опубликовать в Одноклассники
Опубликовать в Яндекс

Related posts:

  1. Зразок заяви про порушення кримінальної справи (заява про злочин)
  2. Основні вимоги до позовної заяви при зверненні до Адміністративного суду

Комментарии запрещены.