КАКИЕ Я С ДОЧЕРЮ ИМЕЮ ПРАВА ПОСЛЕ РОЗВОДА С МУЖЕМ?У НАС 2Х КОМНАТНА КВАРТИРА,ПЕРЕШЛА МУЖУ ПО НАСЛЕДСТВУ,ЭТО ТЕПЕРЬ ЕГО СОБСТВЕНОСТЬ ОН ОДИН РОДИТЕЛЕЙ УЖЕ НЕТ В ЖЕВЫХ,КВАРТИРА ПРИВАТЕЗИРОВАНА БЫЛА ДО НАШЕГО БРАКА СКАЖЫТЕ ПОЖАЛУСТА НАМ ПРИ РОЗВОДЕ РОЗДЕЛЯТ КВАРТИРУ НАЧТО НАМ НАДЕЯТСЯ КАКИЕ У НАС ПРАВА?

У відповідності до ст.ст. 57, 60 Сімейного кодексу України особистою приватною власністю дружини, чоловіка є: майно, набуте нею, ним до шлюбу; майно, набуте нею, ним за час шлюбу, але на підставі договору дарування або в порядку спадкування; майно, набуте нею, ним за час шлюбу, але за кошти, які належали їй, йому особисто.

Майно, набуте подружжям за час шлюбу, належить дружині та чоловікові на праві спільної сумісної власності незалежно від того, що один з них не мав з поважної причини (навчання, ведення домашнього господарства, догляд за дітьми, хвороба тощо) самостійного заробітку (доходу). Вважається, що кожна річ, набута за час шлюбу, крім речей індивідуального користування, є об’єктом права спільної сумісної власності подружжя.

Згідно п.п. 23, 24 постанови Пленуму Верховного Суду України № 11 від 21 грудня 2007 року “Про практику застосування судами законодавства при розгляді справ” вирішуючи спори між подружжям про майно, необхідно встановлювати обсяг спільно нажитого майна, наявного на час припинення спільного ведення господарства, з’ясовувати джерело і час його придбання.

Спільною сумісною власністю подружжя, що підлягає поділу (статті 60, 69 СК, ч. 3 ст. 368 ЦК), відповідно до частин 2, 3 ст. 325 ЦК можуть бути будь-які види майна, за винятком тих, які згідно із законом не можуть їм належати (виключені з цивільного обороту), незалежно від того, на ім’я кого з подружжя вони були придбані чи внесені грошовими коштами, якщо інше не встановлено шлюбним договором чи законом.

До складу майна, що підлягає поділу включається загальне майно подружжя, наявне у нього на час розгляду справи, та те, що знаходиться у третіх осіб.

При поділі майна враховуються також борги подружжя та правовідносини за зобов’язаннями, що виникли в інтересах сім’ї (ч. 4 ст. 65 СК).

Не належить до спільної сумісної власності майно одного з подружжя, набуте особою до шлюбу; набуте за час шлюбу на підставі договору дарування або в порядку спадкування та інше.

Поделиться в соц. сетях

Опубликовать в Facebook
Опубликовать в Google Buzz
Опубликовать в Google Plus
Опубликовать в LiveJournal
Опубликовать в Мой Мир
Опубликовать в Одноклассники
Опубликовать в Яндекс

Related posts:

  1. Чи є спільним майно набуте в процесі приватизації до 08.02.2011 року?
  2. Особливості розподілу спільного майна подружжя
  3. Державна реєстрація розірвання шлюбу

Комментарии запрещены.